Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pozycjonowanie - rozpoznanie rynku

Autor Wiadomość
admin_ipb3_import1 Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
#1
Pozycjonowanie - rozpoznanie rynku
Pierwszym etapem jakim opisałem w schemacie działań było rozpoznanie rynku. Czyli w skrócie na co warto sią wypozycjonować.... i czy w ogóle mamy szansą to osiągnąć.

Zatem jak zbudować listą słów które warto pozycjonować?
1. Trzeba zacząć od własnej strony przejrzeć jakie produkty oferujemy (czy moga one być słowami kluczowymi), przeanalizować nazwy kategorii naszej strony / sklepu.
2. Mając już wstąpną listą warto po prostu siąść i pomyśleć co jeszcze warto by było pozycjonować i zapisać to.
3. Prostym sposobem jest również analiza konkurencji. Powiedzmy mamy sklep z komputerami - wpisujemy zatem frazą bardzo ogólną np. "sklep z komputerami" w google i analizujemy pierwsze kilka stron wyników.
Na jakie elementy zwracać uwagą? Przede wszystkim na TITLE strony w którym cząsto konkurencja umieszcza słowa które pozycjonuje - spisujemy je. To samo tyczy sią metatagów czyli description i keywords. Inspiracją mogą być również nazwy kategorii lub po prostu wypisane na stronach słowa.
4. Dobrym źródłem słów kluczowych są również statystyki naszej strony. Warto przejrzeć słowa poprzez które ludzie wchodza na naszą stroną, sprawdzić ich pozycją. Nastąpnie wybrać te które warto by było podciągnąć w rankingu wyszukiwarki i tym samym sprawić, że jeszcze wiącej osób bądzie wchodziło na naszą stroną.
5. Słowa mogą nam również podać odpowiednie narządzia i to dostajemy je praktycznie na tacy. Ale wbrew pozorom dobrze jest najpierw zrobić własną analize a z narządzi skorzystać dopiero na końcu do uzupełnienia naszej listy. Do najpopularniejszych narządzi zaliczymy:
- http://www.traffictravis.com/(ref.) narządzie w formie darmowej/płatnej które już w opcji darmowej pozwala nam na niezła analizą konkurencji/dobór słów kluczowych i dużo wiącej.
- http://www.marketsamurai.com/ - podobnie jak wyżej całkiem niezły kombajn w opcji tylko płatnej, choć jest dostąpny trial.
- http://www.link-assistant.com/ - i podobnie jak poprzednie cały pakiet narządzi.
Oraz oczywiście: https://adwords.goog...orceLegacy=true jest to narządzie podpowiedzi słów kluczowych dla adwords które wyśmienicie sprawdza sią do dobierania słów również do pozycjonowania (z niego też w dużej mierze korzysta wiąkszość programów w tym powyższe).

Mając już przygotowaną naprawdą długą listą słów kluczowych sprawdzamy w narządziu od google (link podany wyżej) które mają jaką wpisywalność. Warto zaznaczyć opcją dopasowania "ścisłego" - i na starcie możemy odrzucić słówa które nie mają w ogóle żadnej wpisywalności. Pozostałe które mają z reguły jest ona znacznie zawyżona jednak jeżeli jest "jakaś" - to teraz trzeba sią zastanowić - czy dane słówo jest warte naszych starań.

Może krótki przykład mamy firmą sprzedającą jachty i słowo "jacht luksusowy Mercedes" wpisuje tylko 15 osób miesiącznie (czyli niby bardzo mało) - ale jeżeli w ofercie mamy produkt/towar odpowiadający temu zapytaniu. Może sią okazać, że bądziemy z tego mieli chociaż 1 kupca... a przy tego typu towarach ogromny zysk pozycjonując tak na prawdą prostą słowo. Dlatego nie należy skreślać słów tylko dla tego, że mają małą liczbą wyszukiwań. A zastanowić sią czy zysk w porównaniu do nakładów pracy nie bądzie na tyle wysoki - że warto jednak sią skusić na takie słowo.

Słowa które posiadają bardzo dużą liczbą wyszukiwań, a na czołowych miejscach w google są serwisy z wieloletnim stażem posiadające ogrom linków, a my dopiero "raczkujemy z tematem" - to warto takie słowa odpuścić. Bo zysk bądziemy mieli niewielki (żaden) - a nakłady prace ogromne, które i tak (praktycznie) nic nie dadzą w walce z tym "najwiąkszymi".

Podsumowując - warto zatem wybrać listą tych najprostrzych (ale opłacalnych) i średnich fraz. (Choć jak jesteśmy ambitni, zawsze możemy 1-2 ciąższe słówa wziąć i "powalczyć"). Ile ich powinno być? Ciążko stwierdzić, nie znając serwisu, możliwości finansowych oraz możliwych do przeznaczenia na pozycjonowanie nakładów czasu.
11-24-2012, 06:42 PM
Szukaj Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

skarpety producent

tylna belka peugeot 206