•         
Reklama:

OGŁOSZENIE

Znasz się na komputerach? Poszukiwani Moderatorzy & HelpDesk - szczegóły: [ kliknij ]

Nie działa klawiatura w laptopie

Po czysz

#1 JANUSZ003

Użytkownik

• Użytkownik
  • 9
Reputacja: 0

18 listopad 2012 - 21:27

Witam

Po czyszczeniu laptopa pianką do czyszczenia obudów komputera klawiatura laptopa przestała działać .Nadmieniam że piankę podczas czyszczeni wpierw nałożyłem na szmatkę z mikrofibry a następnie rozpocząłem czyszczenie więc myślę że zawilgocenie nie wchodzi w rachubę .Bardzo proszę o pomoc . Laptop jaki posiadam to Acer Aspire 5739G .

#2 Rafaello025

Zaawansowany

• Zbanowany
  • 3885

Reputacja: 478

18 listopad 2012 - 21:41

Ekranowa klawiatura działa, ew. zewnętrzna podłączona pod USB?? Musisz wyjąć klawiaturę i ją solidnie (i delikatnie) umyć w ciepłej wodzie z Ludwikiem, wytrzeć jako tako, odstawić na chwilę, żeby jeszcze obciekła i z odpowiedniem odległości suszyć przez kilkanaście minut suszarką do włosów (z odległości powiedzmy 20-30 cm).

#3 JANUSZ003

Użytkownik

• Użytkownik
  • 9

18 listopad 2012 - 21:51

Klawiatura ekranowa działa usb też .
Powiedz tylko jak wyjąć tą klawiaturę żeby jej nie uszkodzić ? Rozkręcić od dołu obudowę ?

#4 Rafaello025

Zaawansowany

• Zbanowany
  • 3885

18 listopad 2012 - 21:54

Powinieneś mieć wzdłuż krawędzi klawiatury takie zatrzaski, które się wciska, żeby podważyć i wyjąć klawiaturę, pod spodem bd ona podpięta tasiemką, a więc na hurra jej nie wyciągaj, tylko powoli.

#5 JANUSZ003

Użytkownik

• Użytkownik
  • 9

18 listopad 2012 - 23:01

Nic nie zdziałałem tylko spieprzyłem klawiaturę odeszły mi dwa klawisze enter i + na klawiaturze numerycznej których teraz nie mogę teraz założyć z powrotem  .

#6 Rafaello025

Zaawansowany

• Zbanowany
  • 3885

18 listopad 2012 - 23:48

Spokojnie, jeśli nic nie ułamałeś, to powinny wskoczyć na swoje miejsce na a`la zatrzaski.

#7 JANUSZ003

Użytkownik

• Użytkownik
  • 9

19 listopad 2012 - 00:00

Coś źle robię z tymi przyciskami tylko nie wiem co bo ni chcą wskoczyć . Może popatrzę na .youtube .
.

#8 Rafaello025

Zaawansowany

• Zbanowany
  • 3885

19 listopad 2012 - 13:56

Masz takie zatrzaski jak zaznaczone na zdjęciu KLIK (być może kilku nie oznaczyłem, ale chodzi o to żebyś wiedział o co kaman). Jednym malutkim płaskim śrubokrętem wciskać, drugim delikatnie próbujesz podważać klawiaturę i przechodzisz do następnym zatrzasków, aż się cała uniesie, potem ją lekko pociągniesz w stronę matrycy i powinna wyjść.