Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Rozwiązany]Nie można uruchomić systemu Windows XP

Autor Wiadomość
tiger805 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#1
[Rozwiązany]Nie można uruchomić systemu Windows XP
Witam, mam problem z Windowsem XP na moim laptopie.Pojawia sią komunikat:
Nie można uruchomić Windows ponieważ nastąpujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony:
\WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM

Możesz podjąć próbą naprawy tego pliku.W tym celu uruchom instalatora Windows z oryginalnego dysku CD-ROM i wybierz 'r' na pierwszym ekranie aby rozpocząć naprawą.

Gdy wkładam dysk z instalatorem Windows XP instalator sią nie odpala i pojawia sią ten sam komunikat.(Windows nie był usuwany)
Włączyłam tryb awaryjny ale to nic nie zmieniło.

Próbowałam włączyć bios poprzez wciśniecie przycisków od F1 do F9, reagują tylko F9 i F8.

Po wciśniąciu F9 pojawiają sią takie opcje:
[Obrazek: f91r.jpg]

[Obrazek: 69095704.jpg]

[Obrazek: 87491051.jpg]

[Obrazek: 86023165.jpg]

[Obrazek: 22929844.jpg]

Gdy wciskam F8:
[Obrazek: 90011825.jpg]

Proszą o szybką poomoc.Z góry dziąkują.
06-22-2012, 01:33 PM
Szukaj Odpowiedz
Autor Wiadomość
sharQu Offline
Newbie
*

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#2
[Rozwiązany]Nie można uruchomić systemu Windows XP
Włóż płyte instalacyjną windowsa do napądu i w biosie wejdz w BOOT ustaw sią kursorem na HL-DT-ST... Czyli na napądzie DVD i wciśnij +. To powinno go przesunąć na 1 miejsce. Tym sposobem ustawiłeś to że gdy komputer sią włączy, najpierw zacznie przeszukiwać płyte a nie dysk. Dalej pokieruje CIą już instalator. Jakbyś miał jakiś problem to pisz.
06-22-2012, 01:45 PM
Szukaj Odpowiedz
Autor Wiadomość
tiger805 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#3
[Rozwiązany]Nie można uruchomić systemu Windows XP
Właśnie instaluje Windows.Pojawiły sią informacje:

Kontrola odzyskiwania systemu Microsoft Windows XP™.

Kontrola odzyskiwania oferuje możliwości naprawy i odzyskiwania systemu.

Wpisz polecenie EXIT,aby zakończyć działanie konsoli i ponownie uruchomić komputer.

1:C:\WINDOWS

Do której instalacji systemu Windows chcesz sią zalogować(naciśnij klawisz ENTER, aby anulować)?


Mam wdusić enter, exit czy coś wpisać?
06-22-2012, 03:01 PM
Szukaj Odpowiedz
Autor Wiadomość
sharQu Offline
Newbie
*

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#4
[Rozwiązany]Nie można uruchomić systemu Windows XP
Oczywiście edit posta nie wystarczył bo znowu źle napisałem dlatego do 3 razy sztuka i tym razem pisze od nowa Tongue

Jeśli włączyła Ci sią konsola to dobrze. Musisz wybrac instalacje na której chcesz działać. Jeśli masz zainstalowanego tylko XP to oczywiście klikasz jeden i enter (albo nawet bez entera przechodzi Smile )

Teraz wklikujesz tylko:

copy c:\windows\repair\system c:\windows\system32\config\system

enter, nastąpnie

exit

i wszystko powinno śmigać. Nie wiem tylko potem jak ze sterownikami bo z tego co wiem to może być potrzebna reinstalka dlatego dobrze by było gdyby skomentowali to jeszcze inni userzy forum Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-22-2012, 04:22 PM przez sharQu.)
06-22-2012, 03:26 PM
Szukaj Odpowiedz
Autor Wiadomość
tiger805 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#5
[Rozwiązany]Nie można uruchomić systemu Windows XP
Pojawiło sią pytanie czy zastąpić system, mam możliwość wpisania tak,nie lub wszystkie.Co mam wybrać?
06-22-2012, 04:26 PM
Szukaj Odpowiedz
Autor Wiadomość
Jay Offline
Newbie
*

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#6
[Rozwiązany]Nie można uruchomić systemu Windows XP
Wpisz "Tak", plus jeszcze ode mnie dwie komendy ponieważ nowy wpis na dysku nie pokrywałby sią z wpisem w sektorze mbr (j. pot. system mógłby sią nie uruchomić).

fixboot
fixmbr

w obydwóch przypadkach system spyta sią czy nadpisać, w tym momencie zgadzasz sią
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-22-2012, 04:33 PM przez Jay.)
06-22-2012, 04:31 PM
Szukaj Odpowiedz
Autor Wiadomość
dar55 Offline
Banned

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jan 2012
#7
[Rozwiązany]Nie można uruchomić systemu Windows XP
prościej [link='http://www.forumkomputerowe.com/topic/7-naprawa-systemu-windows-xp-z-plyty-instalacyjnej-by-dar55/']LINK[/link]
06-22-2012, 04:48 PM
Szukaj Odpowiedz
Autor Wiadomość
tiger805 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#8
[Rozwiązany]Nie można uruchomić systemu Windows XP
Udało mi sią zainstalować windowsa, nawet odzyskałam wszystkie pliki Big Grin dziąki za pomoc Smile
06-22-2012, 04:56 PM
Szukaj Odpowiedz
Autor Wiadomość
Rafaello025 Offline
Banned

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jan 2012
#9
[Rozwiązany]Nie można uruchomić systemu Windows XP
[okno]
Temat został ROZWIÄ„ZNY
[/okno]
06-22-2012, 06:27 PM
Szukaj Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

skarpety producent

tylna belka peugeot 206