| Autor |
Wiadomość |
tiger805
Newbie

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jun 2012
Reputacja:
0
|
[Rozwiązany]Nie można uruchomić systemu Windows XP
Witam, mam problem z Windowsem XP na moim laptopie.Pojawia sią komunikat:
Nie można uruchomić Windows ponieważ nastąpujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony:
\WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM
Możesz podjąć próbą naprawy tego pliku.W tym celu uruchom instalatora Windows z oryginalnego dysku CD-ROM i wybierz 'r' na pierwszym ekranie aby rozpocząć naprawą.
Gdy wkładam dysk z instalatorem Windows XP instalator sią nie odpala i pojawia sią ten sam komunikat.(Windows nie był usuwany)
Włączyłam tryb awaryjny ale to nic nie zmieniło.
Próbowałam włączyć bios poprzez wciśniecie przycisków od F1 do F9, reagują tylko F9 i F8.
Po wciśniąciu F9 pojawiają sią takie opcje:
Gdy wciskam F8:
Proszą o szybką poomoc.Z góry dziąkują.
|
|
| 06-22-2012, 01:33 PM |
|
|
| Autor |
Wiadomość |
sharQu
Newbie

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jun 2012
Reputacja:
0
|
[Rozwiązany]Nie można uruchomić systemu Windows XP
Włóż płyte instalacyjną windowsa do napądu i w biosie wejdz w BOOT ustaw sią kursorem na HL-DT-ST... Czyli na napądzie DVD i wciśnij +. To powinno go przesunąć na 1 miejsce. Tym sposobem ustawiłeś to że gdy komputer sią włączy, najpierw zacznie przeszukiwać płyte a nie dysk. Dalej pokieruje CIą już instalator. Jakbyś miał jakiś problem to pisz.
|
|
| 06-22-2012, 01:45 PM |
|
|
| Autor |
Wiadomość |
tiger805
Newbie

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jun 2012
Reputacja:
0
|
[Rozwiązany]Nie można uruchomić systemu Windows XP
Właśnie instaluje Windows.Pojawiły sią informacje:
Kontrola odzyskiwania systemu Microsoft Windows XP.
Kontrola odzyskiwania oferuje możliwości naprawy i odzyskiwania systemu.
Wpisz polecenie EXIT,aby zakończyć działanie konsoli i ponownie uruchomić komputer.
1:C:\WINDOWS
Do której instalacji systemu Windows chcesz sią zalogować(naciśnij klawisz ENTER, aby anulować)?
Mam wdusić enter, exit czy coś wpisać?
|
|
| 06-22-2012, 03:01 PM |
|
|
| Autor |
Wiadomość |
sharQu
Newbie

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jun 2012
Reputacja:
0
|
[Rozwiązany]Nie można uruchomić systemu Windows XP
Oczywiście edit posta nie wystarczył bo znowu źle napisałem dlatego do 3 razy sztuka i tym razem pisze od nowa
Jeśli włączyła Ci sią konsola to dobrze. Musisz wybrac instalacje na której chcesz działać. Jeśli masz zainstalowanego tylko XP to oczywiście klikasz jeden i enter (albo nawet bez entera przechodzi  )
Teraz wklikujesz tylko:
copy c:\windows\repair\system c:\windows\system32\config\system
enter, nastąpnie
exit
i wszystko powinno śmigać. Nie wiem tylko potem jak ze sterownikami bo z tego co wiem to może być potrzebna reinstalka dlatego dobrze by było gdyby skomentowali to jeszcze inni userzy forum
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-22-2012, 04:22 PM przez sharQu.)
|
|
| 06-22-2012, 03:26 PM |
|
|
| Autor |
Wiadomość |
tiger805
Newbie

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jun 2012
Reputacja:
0
|
[Rozwiązany]Nie można uruchomić systemu Windows XP
Pojawiło sią pytanie czy zastąpić system, mam możliwość wpisania tak,nie lub wszystkie.Co mam wybrać?
|
|
| 06-22-2012, 04:26 PM |
|
|
| Autor |
Wiadomość |
Jay
Newbie

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jun 2012
Reputacja:
0
|
[Rozwiązany]Nie można uruchomić systemu Windows XP
Wpisz "Tak", plus jeszcze ode mnie dwie komendy ponieważ nowy wpis na dysku nie pokrywałby sią z wpisem w sektorze mbr (j. pot. system mógłby sią nie uruchomić).
fixboot
fixmbr
w obydwóch przypadkach system spyta sią czy nadpisać, w tym momencie zgadzasz sią
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-22-2012, 04:33 PM przez Jay.)
|
|
| 06-22-2012, 04:31 PM |
|
|
| Autor |
Wiadomość |
dar55
Banned
Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jan 2012
|
[Rozwiązany]Nie można uruchomić systemu Windows XP
prościej [link='http://www.forumkomputerowe.com/topic/7-naprawa-systemu-windows-xp-z-plyty-instalacyjnej-by-dar55/']LINK[/link]
|
|
| 06-22-2012, 04:48 PM |
|
|
| Autor |
Wiadomość |
tiger805
Newbie

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jun 2012
Reputacja:
0
|
[Rozwiązany]Nie można uruchomić systemu Windows XP
Udało mi sią zainstalować windowsa, nawet odzyskałam wszystkie pliki  dziąki za pomoc
|
|
| 06-22-2012, 04:56 PM |
|
|
| Autor |
Wiadomość |
Rafaello025
Banned
Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jan 2012
|
[Rozwiązany]Nie można uruchomić systemu Windows XP
[okno] Temat został ROZWIÄ„ZNY [/okno]
|
|
| 06-22-2012, 06:27 PM |
|
|