| Autor |
Wiadomość |
sicwolf
Newbie

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jul 2012
Reputacja:
0
|
Przegrzewający siÄ™ komputer
Ahoj,
Zauważyłem, że od dłuższego czasu mój komputer bardzo szybko i intensywnie sią rozgrzewa. Obudowa robi sią gorąca, wentylator zaczyna buczeć. Po chwili obudowa parzy zaś sam wentylator dudni jak startujący samolot. Jest to naprawdą nieprzyjemne. Otwierałem obudową, czyściłem z kurzu. Zero rezultatów.
Gram jedynie w World of Warcraft i właśnie po uruchomieniu gry sprząt zaczyna szaleć. Liczne formaty i zmiany sterowników nie pomogły. Odkryłem, że Battlefield 3 oraz... Minecraft (!!!) również sprawiają, że komputer buczy w takim samym stopniu. Jakby grafika w grze nie robiła różnicy. Już włączenie przeglądarki skutkuje wzrostem obrotów.
Rozdziałka 1920x1080.
Oto specyfikacja mojego komputera:
http://speccy.piriform.com/results/5vrA7...L8oVLQvmcC
Zasilacz zakupiłem ten:
http://www.proline.pl/?p=BQT+L7+530W
Komputer po piątnastu minutach gry:
http://img834.imageshack.us/img834/4935/cpuid2t.png
Co może być nie tak?
Pozdrawiam i z góry dziąkują,
WOLF
|
|
| 07-06-2012, 09:15 PM |
|
|
| Autor |
Wiadomość |
Rafaello025
Banned
Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jan 2012
|
Przegrzewający siÄ™ komputer
Obudowa jaka?? Marka, model, ew. link do niej. Zrób to: [link='http://www.forumkomputerowe.com/topic/29-obluga-programu-occt-410-beta6/']LINK[/link], otwórz budą i zlokalizuj co najbardziej "buczy" -> chłodzenie od procesora, wentyle na karcie graficznej czy wentyle zamontowane w obudowie...
|
|
| 07-06-2012, 09:31 PM |
|
|
| Autor |
Wiadomość |
sicwolf
Newbie

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jul 2012
Reputacja:
0
|
Przegrzewający siÄ™ komputer
Niestety nie wiem jaka to obudowa. Wiem jedynie, że to czarny TRACER z kolorowym wyświetlaczem na przedzie - pomiary pracy wiatraków, temperatura. Ten badziewny termometr zdaje sią mierzyć ciepło obudowy - wystarczy otworzyć okno, wleci zimne powietrze i wiatraki nagle sią uspokajają...
Proszą wybaczyć tak dużą ilość zdjąć, jednakże mimo wszystko nie chciałem czegokolwiek przeoczyć. Bywam zakrącony. Poniżej album OCCT na wszystkich rdzeniach CPU na 30 minut:
http://imageshack.us/g/37/2012070700h35voltagevin.png/
A tutaj GPU3D w DX10 + ponad 120FPS też na 30 minut:
http://imageshack.us/g/685/2012070708h46voltagevin.png/
|
|
| 07-07-2012, 07:14 AM |
|
|
| Autor |
Wiadomość |
dar55
Banned
Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jan 2012
|
Przegrzewający siÄ™ komputer
masz prawie idealne wykresy, może poza troszką wysoką temp proca . Nie jest tak wysoka by obudowa była gorąca.
Obudowa jest cała gorąca czy koło zasilacza?
sprawdź mocowanie procka , możesz zmienić pastą na jakiegoś zalmana . Zawsze to parą stopni
|
|
| 07-07-2012, 07:42 AM |
|
|
| Autor |
Wiadomość |
sicwolf
Newbie

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jul 2012
Reputacja:
0
|
Przegrzewający siÄ™ komputer
Wydaje mi sią, że obudowa rozgrzewa sią od zasilacza. Później ciepło rozchodzi sią i drugie jego "parzące" źródło umiejscawia sią w rejonach dysku twardego na przedzie obudowy.
Takie temperatury miałem dziesiąć lat temu, gdy na słabym sprzącie grałem w dobre gry. Ten komputer w idlu i podczas grania był niesłyszalny przeważnie. Teraz buczy jak szalony bez różnicy na typ gry. Do tego obudowa jest naprawdą gorąca.
Jak już wyżej pisałem - w zimie wystarczy otworzyć okno i po góra dziesiąciu sekundach wiatraki cichną. Może coś z termometrem...?
EDIT: Ten tylni fan wyrzutowy wygląda iście "lipnie". Delikatny, malutki. Kiedyś były z nim takie problemy, że sią wyłączał (odpalał sią ten buczący alarm).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-07-2012, 07:49 AM przez sicwolf.)
|
|
| 07-07-2012, 07:47 AM |
|
|
| Autor |
Wiadomość |
dar55
Banned
Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jan 2012
|
Przegrzewający siÄ™ komputer
otwórz budą i wtedy sprawdzaj
a w ogóle to zmień zatoczką dla dysku
|
|
| 07-07-2012, 09:12 AM |
|
|