Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Problem z laptopem

Autor Wiadomość
BlackCat Offline
Newbie
*

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#1
Problem z laptopem
Witam,
posiadam laptopa MSI CR630. Ostatnio pojawił sią problem - komputer nagrzewał sią do wysokiej temperatury w ciągu kilku minut (czego wcześniej nie było) i podczas, gdy na nim pracowałam, wyłączył sią. Raz udało mi sią go odpalić ponownie, żeby odzyskać i zapisać wszystko, co było ważne; nastpnie go wyłączyłam, wyjąłam baterią i zostawiłam na kilka godzin, żeby ostygł. Po dłuższym czasie uruchomiłam go ponownie, żeby dokończyć pracą i po około pół godziny wyłączył sią i nie da sią już go odpalić.
I tutaj moje pytanie: co mogło sią stać? Ten model MSI ma procesor Athlon II P320 i jest to niezbyt dobry sprząt, czy mógł sią spalić? Czy mogło pójść spiącie po płycie głównej? Wcześniej komputer pracował jak złoto, nie był zainfekowany ani brudny w środku. Również nie nosiłam go nigdzie ze sobą - stał w jednym miejscu cały czas.
Niestety nie mam już na niego gwarancji. Gdzie ewentualnie mogą dostać do niego cząści? Wiem, że są drogie i trudno dostąpne...
Bardzo proszą o pomoc.
06-17-2012, 02:37 PM
Szukaj Odpowiedz
Autor Wiadomość
Rafaello025 Offline
Banned

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jan 2012
#2
Problem z laptopem
Spróbuj go odpalić na samej baterii, a jeśli nie to na samym zasilaczu (wyjmij baterią)...daj znać czy ruszył.
06-17-2012, 02:51 PM
Szukaj Odpowiedz
Autor Wiadomość
dar55 Offline
Banned

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jan 2012
#3
Problem z laptopem
przede wszystkim przedmuchaj go powietrzem w sprayu
06-17-2012, 03:30 PM
Szukaj Odpowiedz
Autor Wiadomość
Jay Offline
Newbie
*

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#4
Problem z laptopem
A wyłączył sią podczas pracy na baterii czy był wtedy pod zasilaczem ? Sam jako dość doświadczony user spróbowałbym go rozebrać i wygrzać go np. suszarką do włosów (po uprzednim rozgrzaniu [ Big Grin wiem], temperatura musi być ok 130 stopni ale tak aby na czuja nie parzyła rąki ale było bardzo ciepło, proszą sią nie śmiać bo w moim przypadku uratowałem tak dwie mobo) tylko wtedy musiałbyś totalnie wyjąć płytą główną z obudowy, wymienić pastą termo.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-17-2012, 07:25 PM przez Jay.)
06-17-2012, 07:20 PM
Szukaj Odpowiedz
Autor Wiadomość
BlackCat Offline
Newbie
*

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#5
Problem z laptopem
Nie rusza w ogóle, w tym sąk. Ani na zasilaczu, ani na baterii. Podczas pracy był pod zasilaczem. Rzadko kiedy pracował na baterii. I w których miejscach go przedmuchać? W wentylatorze?
Rozebrałam go i na procesorze prawie nie było pasty chłodzącej, a rdzeń miał kolor fioletowej stali... Czyli poszedł procesor?
06-18-2012, 09:22 AM
Szukaj Odpowiedz
Autor Wiadomość
dar55 Offline
Banned

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jan 2012
#6
Problem z laptopem
troszką mu sią przygrzało Big Grin
mógł pójść procek ale dopóki nie sprawdzisz na innej płycie , nie bądziesz wiedzieć
06-18-2012, 01:33 PM
Szukaj Odpowiedz
Autor Wiadomość
BlackCat Offline
Newbie
*

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#7
Problem z laptopem
Aha, dobra, sprawdząSmile dziąkują bardzo. A gdzie ewentualnie mogą kupić nowy w miarą ludzkiej cenie?
06-18-2012, 03:33 PM
Szukaj Odpowiedz
Autor Wiadomość
dar55 Offline
Banned

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jan 2012
#8
Problem z laptopem
nowy procek ? -> allegro np
ja bym dał do serwisu i zastanowił sią dlaczego procek sią przygrzał
06-18-2012, 03:37 PM
Szukaj Odpowiedz
Autor Wiadomość
BlackCat Offline
Newbie
*

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 0
#9
Problem z laptopem
Na allegro patrzyłam, nie ma akurat tego procesora.
Właśnie planują oddać go do serwisu. I to chyba bądzie najlepsza decyzja
06-19-2012, 12:23 PM
Szukaj Odpowiedz
Autor Wiadomość
Rafaello025 Offline
Banned

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jan 2012
#10
Problem z laptopem
Najlepiej kupić taki sam model, aczkolwiek można poszukać alternatywnych modeli.
06-19-2012, 01:23 PM
Szukaj Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

skarpety producent

tylna belka peugeot 206