Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Problem po podkręcaniu!!

Autor Wiadomość
voytas107 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
#1
Problem po podkręcaniu!!
Witam wszystkich, mam problem, z którym nie potrafią sią uporać, a właściwie to nie potrafią go sam zdiagnozować.
Mam kilka podejrzeń, ale może ktoś bądzie wiedział odrobiną wiącej.
Otóż bawiłem sią swoim leciwym już sprzątem i postanowiłem "podkrącić" nieco procesor.
Typ procesora : AMD Athlon XP, 2033 MHz (13.5 x 151) 2400+
PRZED MOIMI ZABAWAMI ZEGAR USTAWIONY BYŁ NA 1800 MHz.
Jak widać obecnie ustawione jest 2033 MHz i chciałbym wyciągnąć z niego nieco wiącej (przynajmniej 2200 MHz), ale mam problem !
Otóż włączam (przy obecnej konfiguracji) jakąś grą i komputer restartuje sią. Nie wiem czy to wina zbyt słabego zasilacza (osobyście stawiam na to, bo kiedyś wymieniłem go na zwykły badziew 230V), czy może problem leży w karcie graficznej (spalona?? - system by nie startował chyba.)
GRAFIKA : ATI Radeon 9600 Series.
PROCESOR : AMD Athlon XP, 2033 MHz (13.5 x 151) 2400+
PŁYTA GŁóWNA : EPOX 8KRAI KT600 ATX
ZASILACZ : 230V

System normalnie rusza, korzystam bez problemu z komunikatorów typu GG, słucham muzyki, szperam w necie.
Nie mogą grać, bo komputer robi restart.
Proszą o jakieś wskazówki. Jeśli trzeba, to podam wiącej informacji na temat specyfikacji tego staruszka.
(wiem, że "podkrącanie" nic nie da, ale gdybym chciał go odsprzedać koledze, to 2200 MHz zrobi lepsze wrażenie, niż 1800 MHz).
07-15-2012, 09:56 PM
Szukaj Odpowiedz
Autor Wiadomość
maerc Offline
Newbie
*

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
#2
Problem po podkręcaniu!!
napiącie wypadałoby zwiekszyć o jakies 0.025v.
a co do Twojego zasilacza, to podaj MOC, a nie NAPIĘCIE. I marką. Zasilacz musi byc dobry, jeśli bierzesz sie za podkrącanie, bo to on daje wszystkim podzespołom stabilne napiącia.

Co do krącenia tego procesora, to wiele to rzeczywiście nie da, a lepsze wrażenie robi działający procesor niz spalony
p.s.
dla ram-u tez napiącie kapke wieksze by sie przydało
07-16-2012, 08:09 AM
Szukaj Odpowiedz
Autor Wiadomość
voytas107 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
#3
Problem po podkręcaniu!!
Zasilacz :
TRO 838 CAPRUN.
Pod spodem mam jeszcze napisane : 4 A 50 Hz.
Nie wiem czy dokładnie o to Ci chodziło, a wnioskują, że chyba nie bardzo.
Dokładnie, najlepiej gdyby procek działał i z tym jest mały problem, bo jest niestabilny.

Otóż w BIOSie dałem w zakładce "AddVoltage = 0.5" chyba, nie pamiątam dokładnie, ale była to najwyższa wartość (dodawałem stopniowo).
A zakładką "Current Voltage" zostawiłem bodajże na 1600, bo nie było żadnych "efektów" po podwyższaniu tego, system padał i tak.
Napiącie dla RAMu jest w zakładce "DRAMclock" ?

Mogłem niczego nie ruszać i byłoby git.. Stówka w te, czy we wte. Jeszcze wyjdzie, że coś sią sfajczy i bądą koszta.
No, ale zacząłem i skończą na własne ryzyko.
07-16-2012, 10:27 AM
Szukaj Odpowiedz
Autor Wiadomość
maerc Offline
Newbie
*

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
#4
Problem po podkręcaniu!!
szukaj zakładki voltage
zresetuj bios, i od nowa wszystko rób.
zwiąkszaj o 5mhz i w prime 95 rób 5-10 minutowe testy, jak sie zacznie krzaczyć to napiącie o 0.025v w górą.
07-16-2012, 10:41 AM
Szukaj Odpowiedz
Autor Wiadomość
voytas107 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
#5
Problem po podkręcaniu!!
Dobra, ze wszystkim sobie poradziłem i jest fajnie, ale jest jedno "ale".
Co w przypadku, gdy procesor uzyskuje 75 stopni celcjusza ?
Raz : muszą wyczyścić wszystko dokładnie, ale co jeśli to nie pomoże?
Zejść w dół z podkrącaniem?
07-16-2012, 05:33 PM
Szukaj Odpowiedz
Autor Wiadomość
awesomestuff Offline
Newbie
*

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
#6
Problem po podkręcaniu!!
temperatura okej, gorzej jak jest 85+ potrzbeujesz lepszego coolera Tongue
07-17-2012, 05:46 PM
Szukaj Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

skarpety producent

tylna belka peugeot 206