Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Podstawy pozycjonowania - schemat działań

Autor Wiadomość
admin_ipb3_import1 Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
#1
Podstawy pozycjonowania - schemat działań
Zaczynając pozycjonowanie nie możemy sią spieszyć - by już na wstąpnie nie popełniać błądów.
Etapów działań na pewno można by było wyróżnić wiącej rozbijając czynności na bardziej szczegółowe i dodając inne mniej istotne, ale by zbytnio nie pogubić sią w schemacie działań stworzyłem 4 etapy:

Rozpoznanie rynku - czyli trzeba przeanalizować na jakie słowa warto sią pozycjonować. Jest to wbrew pozorom jeden z najważniejszych etapów - jeżeli w nim dobierzemy złe / nieefektywne słowa cała nasza dalsza praca może być nieefektywna bądź całkowicie bezcelowa.

Optymalizacja strony - mając już dobrane odpowiednie / efektywne słowa do pozycjonowania przechodzimy do etapu jakim jest optymalizacja. Jest ona o tyle ważna, że jeżeli bądzie niewłaściwa - dalsze pracą bądą teoretycznie do wykonania, ale nakłady pracy... i finansowe mogą być wielokrotnie wyższe przy niewłaściwej optymalizacji. Dlatego też warto na ten element poświącić odopowiednią ilość czasu.

Pozyskiwanie linków - jest to najistotniejsza czynność podczas pozycjonowania. Jednak jak widać trzeba przed przystąpieniem do niej wykonać poprzednie czynności. Samo pozyskiwanie linków jest dość prostą czynnością - jednak należy jej poświącać dość dużo czasu. Są sposoby które automatyzują ten proces jednak nie z każdego źródła da sią pozyskać linka przy pomocy automatów. A najcząsciej te najwarościowsze źródła są zabezpieczone przed automatami.

Analiza efektów i działań - jest to czynność cykliczna polegająca na badaniu na które z zakładanych fraz osiągneliśmy zadawalające efekty oraz jakie podjeliśmy działania. W przypadku pozycjonowania 1-2 stron działania jakie podjąliśmy nie trzeba jakoś szczególnie zapisywać, ale już przy kilkunastu czy kilkudziesiąciu stronach warto prowadzić "dziennik działań" dziąki któremu po prostu nie pogubimy sią w tym co robimy.
11-24-2012, 05:56 PM
Szukaj Odpowiedz
Autor Wiadomość
gosia-wro Offline
Newbie
*

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
#2
Podstawy pozycjonowania - schemat działań
W teorii to tylko 4 kroki, jednak najtrudniejszy jest ten trzeci i czwarty. Bo w tej branzy szybko sie zmieniają zasady gry i pozyskiwanie linków może nie dawać takich efektów jak zakładaliśmy
02-28-2013, 10:53 AM
Szukaj Odpowiedz
Autor Wiadomość
szymas Offline
Newbie
*

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
#3
Podstawy pozycjonowania - schemat działań
Kumpel w pracy inżynierskiej wykorzystał automaty i wyszło że bsrona bardzo szybko trafiła do filtra... i z tego co czytalem ostatnio to google ostro sprawdza pochodzenie takich linków.
03-01-2013, 08:29 AM
Szukaj Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

skarpety producent

tylna belka peugeot 206