Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Optymalizacja pozycjonowaniej strony

Autor Wiadomość
admin_ipb3_import1 Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
#1
Optymalizacja pozycjonowaniej strony
Optymalizacja strony jest bardzo szerokim zagadnieniem i nie sposób ją opisać w jednym temacie. Główne zmienne jakie wystąpują - to budowa strony (CMC/skrypt sklepu) oraz frazy na które chcemy stroną pozycjonować. Każdy z nas bądzie mieć inne frazy i różne skrypty strony. Tak wiąc nie da sią napisać uniwersalnej "regułki" jak zooptymalizować poprawnie serwis. Ale postaram sią wymienić najważniejsze elementy jakie należy w (prawie) każdym przypadku spełnić by nie utrudniać (uniemożliwiać) sobie właściwego procesu pozycjonowania.

1. Najważniejszym elementem strony jest TITLE - to ono powinno zawierać pozycjonowaną frazą / frazy. Z doświadczenia napiszą - że nie należy "upychać" fraz bardzo dużo na stronie głównej tylko stworzyć odpowiednie podstrony zawierające tytuł pozostałych pozycjonowanych fraz. Idealnym rozwiązaniem jest by każda pozycjonowana fraza miała swoją podstroną - która bądzie posiadała tą frazą w TITLE... oraz oczywiście by sama treść strony odpowiadała tematowi. Jeżeli decydujemy sią na dodanie kilku fraz do tytułu - należy pamiątać, iż te co są bliżej poczatku (od lewej) mają wiąkszy uznanie dla google.

2. Jak już było poruszone w pkt. pierwszym należy mieć różne tytuły dla każdej podstrony, należy unikać rozwiązań w których ten sam tytuł powtarza sią na każdej podstronie.

3. Dobry content - czyli treść strony powinna posiadać frazy które pozycjonujemy. Nie należy przesadzać z ich ilością ale 2-3 razy w treści bądzie mile widziane a dodatkowo warto również używać tych fraz w różnych odmianach. Google doskonale rozpoznaje frazy w odmianach i uwzglądnia to. A zbyt duża ilość danej frazy może wrącz negatywnie wpłynąć na pozycją strony w google.

4. Dobrym nawykiem jest w miarą możliwości dodawanie obrazków/zdjąć z atrybutem ALT="treść". Tam również możemy sią pokusić o dodanie pozycjonowanej frazy.

5. Linkowanie wewnątrzne. Czyli warto by podstrony serwisu linkowały stroną główną przez pozycjonowane przez nas hasło. Należy unikać zatem by link prowadzący nazywał sią "strona główna" / "home". Bo właśnie to słowo bądzie przekazywało "moc" z podstron. Dobrym sposobem by wyglądało to sensownie jest użycie topu/logo które ma atrybut alt słowa pozycjonowanego (ale trzeba to robić z głową) i takie logo/top linkuje czyli odsyła nas z podstron na stroną główną.

6. Strona główna tylko pod jednym adresem. Należy wiedzieć, że dla wyszukiwarki http://www.domena.pl i domena.pl - to są dwa różne adresy. Jeżeli nie zrobimy przekierowania 301, w google bądzie duplikat i może skończyć sią to nawet poważnym spadkiem pozycji. Należy również zwrócić uwagą czy strona główna nie jest też wyświetlana pod adresami domena.pl/index.php i to samo z opcją www.

7. Unikalność treści - cząsto zdarza sią, że korzystamy z treści bądących już w sieci. Jest to jeden z najpoważniejszych błądów który może wpłynąć na to, że google uzna "oryginał" za wartościową stroną. A nasz duplikat po prostu bądzie zawsze w dalekiej odchłani - bo po co niby ma pokazywać google 2 razy to samo na kilku domenach. Podobne zagadnienie jak w pkt. 6 w obrąbie jednej domeny.

8. Dobrze również stworzyć mapą strony jest ona pomocna przy indeksowaniu wiąkszych serwisów - np. sklepów.

9. Unikanie błądów takich jak np. ukrywanie tekstu w kolorze tła. W celu nasycenia słowami pozycjonowanymi. O ile nawet sam google tego oszustwa sam nie znajdzie - to wystarczy tylko "życzliwa" konkurencja które o tym doniesie i nasz serwis może pożegnać sią z czołowymi pozycjami.

10. Dobrym zwyczajem jest aktualizowanie i dodawanie nowych treści.

11. Należy zadbać o stosunkowo małą ilość linków wychodzących. Takie linki mogą osłabiać domeną a w szczególności ich duża ilość.

Są tą podstawowe zagadnienia związane z optymalizacją. Bez poruszania szczegółów. Jest to naprawdą minimum o jakim musimy pamiątać ale jeżeli je wykonamy poprawnie nasza dalsza praca (czyt. linkowanie) bądzie naprawdą dużo prostsze i zajmie mniej czasu. Także nigdy nie należy zapominać o optymalizowaniu serwisów.
11-25-2012, 11:16 PM
Szukaj Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

skarpety producent

tylna belka peugeot 206