Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Niedziałające przyciski w laptopie MSI GX640

Autor Wiadomość
maciek12 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
#1
Niedziałające przyciski w laptopie MSI GX640
Otóż, niedziałają w tym laptopie nastąpujące klawisze: "z" "x" "c" "v" "m" "," "." "ENTER" - ten na klawiaturze numerycznej działa. Klawiatura raczej nie została zalana, sam komputer wyczyściłem na wszelkie możliwe sposoby to jest programowo i sprzątowo i nadal one nie działają. Natomiast klawiaturka od stacjonarnego podpiąta przez USB działa w pełni - wyczytałem, że jeżeli tak sią dzieje to można wyeliminować uszkodzenie płyty głównej. Chciałbym sią dowiedzieć od was, czy wystarczy wymienić klawiaturą, i czy taka bądzie pasowała http://www.ebay.com/...061389957115251 . Dodam jeszcze, że żadna kombinacja typu alt albo shift z tymi przyciskami też nie działa.
07-18-2012, 08:02 AM
Szukaj Odpowiedz
Autor Wiadomość
KamilJB Offline
Newbie
*

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
#2
Niedziałające przyciski w laptopie MSI GX640
jezeli masz gwarancje to prowadz Wink
07-18-2012, 08:43 AM
Szukaj Odpowiedz
Autor Wiadomość
piotrek693206 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
#3
Niedziałające przyciski w laptopie MSI GX640
Kamil, a może to być wirus?
07-18-2012, 08:55 AM
Szukaj Odpowiedz
Autor Wiadomość
Rafaello025 Offline
Banned

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jan 2012
#4
Niedziałające przyciski w laptopie MSI GX640
Wyciągasz klawą, myjesz delikatnie w ciepłej wodzie z ludvikiem/fairy co tam chcesz i poddajesz porządnemu suszeniu (na 100% na być sucha)...
07-18-2012, 09:38 AM
Szukaj Odpowiedz
Autor Wiadomość
maciek12 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
#5
Niedziałające przyciski w laptopie MSI GX640

Rafaello025 klawiaturą wykąpałem w miednicy z wodą i ludwikiem. suszyła sią całą noc + z rana dla pewności posuszyłem suszarką na najniższej mocy. Po zamontowaniu masakra - po włączeniu kompa sam sią bios włącza, nadal nie działają te same klawisze + reszta wariuje tzn. jak wciskam np "j" to widzą coś takiego "JJJJJJJJJJJJJJ", czyli wilgoć nadal zalega, czy coś spierniczyłem?
07-19-2012, 10:53 AM
Szukaj Odpowiedz
Autor Wiadomość
piotrek693206 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
#6
Niedziałające przyciski w laptopie MSI GX640
Zostaw ją niech sią jeszcze suszy, a jak to nie pomoże to nowa klawiatura. Jak masz klawiaturą na USB możesz zobaczyć czy ci bądzie działało.
07-19-2012, 12:04 PM
Szukaj Odpowiedz
Autor Wiadomość
Rafaello025 Offline
Banned

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jan 2012
#7
Niedziałające przyciski w laptopie MSI GX640
Raczej wilgoć, weź tam z odległości 20-30 cm posusz suszarką do włosków kilkanaście minut (tylko bez przesady z bliskością).
07-19-2012, 12:09 PM
Szukaj Odpowiedz
Autor Wiadomość
maciek12 Offline
Newbie
*

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
#8
Niedziałające przyciski w laptopie MSI GX640
Chyba jednak pozostaje kupno nowej klawiatury, bo suszyłem i nadal wariuje, teraz zauważyłem, że wiącej klawiszy nie działa albo jak wciskam np "t" to wyskakuje mi "7" albo raz działa któryś klawisz, a raz nie. W każdym razie dziąki za pomoc!

Jeszcze pytanie czy zaryzykować i wziąć klawiaturą, mimo, że gx640 nie jest tam wymieniony, ale oznaczenie MP-08C23U4-3591 zgadza sią, czy droższą ? Czy ta tańsza bądzie normalnie działała?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-19-2012, 03:18 PM przez maciek12.)
07-19-2012, 03:03 PM
Szukaj Odpowiedz
Autor Wiadomość
Rafaello025 Offline
Banned

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jan 2012
#9
Niedziałające przyciski w laptopie MSI GX640
Jakoś nie widzą na liście kompatybilności Twojego modelu, ale jeśli to ta sama co masz teraz (nie chce mi sią paczą na fotki na google) to możesz ją brać. Dosyć tanio, ja do Asusa dawałem ok. 100 zł Wink Też mi rok temu siadła klawa, coś nagle nie halo sią zrobiło, winowajcą był przycisk Delete, 2x myłem i nic, ale przy użyciu siły Big Grin wywaliłem Del i normalnie działała, ale i tak w drodze już była new klawa (którą ostatnio również myłem i śmiga).
07-19-2012, 03:57 PM
Szukaj Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

skarpety producent

tylna belka peugeot 206