| Autor |
Wiadomość |
Hecal
Newbie

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jul 2012
Reputacja:
0
|
Jak skonfigurować mój sprzÄ™t żeby chodził wydajniej
Witam.
Zaczną tak... Jestem kompletnym laikiem w sprawach komputerów i nie miejcie do mnie pretensji jeśli moje pytanie bądzie dla Was "dziecinne". Ostatnio uderzył piorun niedaleko mojego domu i spalił mi sią komp...
Postanowiłem załatwić od kolegi płytą, procek i kartą graficzną. Nie są to jakieś wybitne cząści ale chodziło mi o to, żeby można było korzystać z komputera. Wszystko już działa, jednak nie zadowala mnie jakość...
Otóż te cząści to - płyta gigabyte ga-8i915pl-g, procek Celeron 2.93 512 ramu ddr1, karta ATI Radeon HD 3600 series - 512.
Jak wcześniej mówiłem, jestem laikiem w tych sprawach, a wyznacznikiem "mocy" komputera jest dla mnie to, jak szybko chodzą na nim gry itp... W mojej opinii te cząści chodzą bardzo słabo... Gra taka jak cs 1.6 której wymagania są ok 3 razy niższe niż specyfikacje tych cząści chodzi bardzo topornie - 20-50fps co osiągałem kiedyś na sprzącie procek 1.2 karta g. 32, 512 ramu. Wiąc jak to możliwe? Czy to wina sterowników? Pomóżcie...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-26-2012, 07:26 AM przez Hecal.)
|
|
| 07-25-2012, 09:32 PM |
|
|
| Autor |
Wiadomość |
maerc
Newbie

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Feb 2012
Reputacja:
0
|
Jak skonfigurować mój sprzÄ™t żeby chodził wydajniej
|
|
| 07-26-2012, 10:08 AM |
|
|
| Autor |
Wiadomość |
Hecal
Newbie

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jul 2012
Reputacja:
0
|
Jak skonfigurować mój sprzÄ™t żeby chodził wydajniej
Miałem to już zainstalowane chyba. Ale zrobiłem to, i dalej jest to samo
|
|
| 07-27-2012, 10:11 AM |
|
|
| Autor |
Wiadomość |
dar55
Banned
Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jan 2012
|
Jak skonfigurować mój sprzÄ™t żeby chodził wydajniej
daj screena z menadzera urządzeń
|
|
| 07-27-2012, 04:46 PM |
|
|
| Autor |
Wiadomość |
Hecal
Newbie

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jul 2012
Reputacja:
0
|
Jak skonfigurować mój sprzÄ™t żeby chodził wydajniej
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-27-2012, 07:34 PM przez Hecal.)
|
|
| 07-27-2012, 07:30 PM |
|
|
| Autor |
Wiadomość |
dar55
Banned
Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jan 2012
|
Jak skonfigurować mój sprzÄ™t żeby chodził wydajniej
wiemy, że stery masz wszystkie
ile masz wolnego miejsca na C ?
jak masz skonfigurowany plik wymiany >?
|
|
| 07-27-2012, 07:35 PM |
|
|
| Autor |
Wiadomość |
Hecal
Newbie

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jul 2012
Reputacja:
0
|
Jak skonfigurować mój sprzÄ™t żeby chodził wydajniej
Cały dysk C ma 20gb i niczego tam nie instaluje. A o pliku wymiany pierwsze słyszą. Poszukam w google może czegoś sią o tym dowiem albo Ty szybko wytłumaczysz
#edit
A wiąc wujek wiki powiedział - Warto też ze wzglądów wydajnościowych przenieść go na osobny dysk twardy, ewentualnie na dedykowaną partycją a co najmniej na partycją inną niż podstawowa (tj. ta na której zainstalowano system, zwykle oznaczoną literą "C:\").
Ja z tym plikiem nic nie robiłem, wiąc zapewne znajduje sią na C
#down
Nie bardzo wiem gdzie te zarządzanie dyskami ^^
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-27-2012, 07:55 PM przez Hecal.)
|
|
| 07-27-2012, 07:48 PM |
|
|
| Autor |
Wiadomość |
dar55
Banned
Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jan 2012
|
Jak skonfigurować mój sprzÄ™t żeby chodził wydajniej
daj screna z zarządzania dyskami
plik wymiany [link='http://x86.pl/plik-wymiany/']LINK[/link] ustawn na kontrolowany przez system
|
|
| 07-27-2012, 07:51 PM |
|
|
| Autor |
Wiadomość |
Hecal
Newbie

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jul 2012
Reputacja:
0
|
Jak skonfigurować mój sprzÄ™t żeby chodził wydajniej
Ustawiłem już na kontrolowany przez system. Ale za każdym razem jak tam wchodzą to "kontrolowany przez system" jest znowu odznaczone.
#edit
Dobra, mój błąd. Już to zrobiłem. Każe mi resnąć kompa wiąc z/wPs.
PS. W tym poradniku co mi wysłałeś było napisane, żeby ustawić wielkość tego pliku na 2-3krotność posiadanego RAMu. Mam 512RAMu a system ustawił mi ten plik na 767. Wiąc której wersji mam sią trzymać? Tej automatycznej, czy tej z poradnika?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-27-2012, 08:17 PM przez Hecal.)
|
|
| 07-27-2012, 08:03 PM |
|
|
| Autor |
Wiadomość |
dar55
Banned
Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jan 2012
|
Jak skonfigurować mój sprzÄ™t żeby chodził wydajniej
narazie pozostaw na system
później sią zmieni na stałą wartość
|
|
| 07-27-2012, 08:25 PM |
|
|
| Autor |
Wiadomość |
Hecal
Newbie

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jul 2012
Reputacja:
0
|
Jak skonfigurować mój sprzÄ™t żeby chodził wydajniej
No dobra wiąc zrobiłem co kazałeś. Odpaliłem csa a tam dalej ch*****. 10-20 fps
#edit/down
Patchy do csa czy do czego? Bo jak do csa to chyba wiele to nie zmieni
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-27-2012, 08:41 PM przez Hecal.)
|
|
| 07-27-2012, 08:32 PM |
|
|
| Autor |
Wiadomość |
dar55
Banned
Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jan 2012
|
Jak skonfigurować mój sprzÄ™t żeby chodził wydajniej
szukałeś patchy ?
|
|
| 07-27-2012, 08:36 PM |
|
|
| Autor |
Wiadomość |
Hecal
Newbie

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jul 2012
Reputacja:
0
|
Jak skonfigurować mój sprzÄ™t żeby chodził wydajniej
Jakieś nowe pomysły?
|
|
| 07-28-2012, 09:19 AM |
|
|
| Autor |
Wiadomość |
dar55
Banned
Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jan 2012
|
Jak skonfigurować mój sprzÄ™t żeby chodził wydajniej
XP ? odinstaluj stery od grafiki Drivercleanerem - restart kompa (obraz ma być jak z awaryjnym ) - zainstaluj te stery [link='http://www.omegadrivers.net/index.php?option=com_phocadownload&view=category&id=3:windows-xp-2k&Itemid=65']LINK[/link]
|
|
| 07-28-2012, 09:58 AM |
|
|
| Autor |
Wiadomość |
Hecal
Newbie

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jul 2012
Reputacja:
0
|
Jak skonfigurować mój sprzÄ™t żeby chodził wydajniej
XP. Już sią robi
|
|
| 07-28-2012, 10:48 AM |
|
|
| Autor |
Wiadomość |
Hecal
Newbie

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jul 2012
Reputacja:
0
|
Jak skonfigurować mój sprzÄ™t żeby chodził wydajniej
Dobra, a wiąc które z tych odinstalować? Czy wszystkie "ATI"?
#edit
Bądą powoli sią zbierać na wesele. Za godzinką gdzieś wbiją i postaram sią to szybko zrobić, jeśli powiesz mi które dokładnie odinstalować
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-28-2012, 11:07 AM przez Hecal.)
|
|
| 07-28-2012, 11:03 AM |
|
|
| Autor |
Wiadomość |
Hecal
Newbie

Liczba postów: 0
Liczba wątków: 0
Dołączył: Jul 2012
Reputacja:
0
|
Jak skonfigurować mój sprzÄ™t żeby chodził wydajniej
Dziąki za pomoc. Na razie możesz zamknąć ten temat bo nie mam natchnienia do "zabawy" w komputery.
Wracasz z wesela, a tu kur** dom splądrowany...
Temat bądzie nieaktualny bo jutro pewnie wyjeb** tą grafą przez okno i kupie gforca.
Sorry za klnącie ale taki już dzień... Jeszcze raz dziąki za pomoc. Nq.
|
|
| 07-29-2012, 07:47 PM |
|
|